یک ایرانی اولین توییت تاریخ را خرید

به گزارش وبلاگ پرواز شیراز، نخستین پیام توییتری که توسط جک دورسی بنیانگذار و مدیر عامل فعلی شبکه اجتماعی توئیتر در سال 2006 منتشر شد در حراجی دیجیتال به مبلغ دو میلیون و 900 هزار دلار فروخته شد.

یک ایرانی اولین توییت تاریخ را خرید

سینا استاوی یک کارآفرین ایرانی فعال در زمینه رمرزارزها، اولین توئیت تاریخ متعلق به جک دورسی را به مبلغ دو میلیون و 900 هزار دلار خریداری کرد.

نخستین پیام توییتری که توسط جک دورسی بنیانگذار و مدیر عامل فعلی شبکه اجتماعی توئیتر در سال 2006 منتشر شد در حراجی دیجیتال به مبلغ دو میلیون و 900 هزار دلار فروخته شد. گفته شده این مبلغ به منظور مبارزه با فقر در آفریقا اهدا خواهد شد.

در متن کوتاه این توییت که در تاریخ 21 مارس 2006 (اول فروردین 1385) منتشر شده آمده است: اکنون حساب کاربری توییترم را تنظیم کردم. (just setting up my twttr)

اکنون با گذشت 15 سال این توییت به عنوان یک امضای دیجیتال منحصرب به فرد در وبسایتی که به فروش توییت ها به عنوان رمز های غیرقابل معاوضه یا ان اف تی (NFT) اختصاص دارد، به فروش گذاشته شد. رمز های غیرقابل معاوضه مثل امضا های دیجیتالی هستند که مالکیت یک فرد بر تصاویر ویدئو ها و دیگر رسانه های آنلاین را تایید می کنند.

سینا استاوی، کارآفرین ایرانی و مالک پلتفرم فروشنده رمزارز بریج اوراکل (Bridge Oracle) و کریپتولند به بالاترین قیمت، خریدار این توییت بوده است.

این توئیت با استفاده از رمزارز اتریوم و معادل دو میلیون و 915 هزار و 835 دلار و 47 سنت خریداری شده است.

رمز غیرقابل معاوضه (Non-Fungible Token) که به اختصار آن را NFT نیز می نامند، نوع خاصی از رمزارز است که نماد چیزی منحصر به فرد به حساب می آید. بنابراین، این رمز ها را نمی توان با یکدیگر معاوضه کرد. این موضوع البته در تضاد با رمزارز های پایه مانند بیت کوین و بسیاری از رمز های دیگر که در اصل قابلیت معاوضه دارند، است.

رمز غیرقابل معاوضه یا همان NFT، مجوز هایی دیجیتال محسوب می شود که به یک فرد این اجازه را می دهد بر روی تولیداتی خاص، ادعای مالکیت کند. ضمن اینکه قدرت انتقال یا فروش آن ها را نیز داشته باشد. با این حال باید گفت که امنیت این مجوز ها به شدت به فناوری بلاکچین بستگی داشته و از این نظر، کارکردی شبیه به بیت کوین و سایر ارز های دیجیتال دارد.

جاستین سان، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت بیت تورنت نیز پیش از استاوی پیشنهاد قابل توجه دو میلیون دلار را برای خرید این توئیت داده بود. دورسی که نامی آشنا در عرصه رمزارز ها نیز هست اخیرا به عنوان مدیر عامل شرکت اسکویر سرمایه گذاری کلانی روی بیت کوین رمرزارز مشهور و محبوب این روز ها کرد.

منبع: فرادید

به "یک ایرانی اولین توییت تاریخ را خرید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک ایرانی اولین توییت تاریخ را خرید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید