مدیر امور موزه ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه تهران معارفه شد

به گزارش وبلاگ پرواز شیراز، مراسم معارفه مدیر امور موزه ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه تهران برگزار گردید.

مدیر امور موزه ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه تهران معارفه شد

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ پرواز شیراز به نقل از اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران، مراسم تودیع و معارفه مدیر جدید و سابق امور موزه ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه تهران با حضور مجید سرسنگی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، رحمت الله اللهیاری مدیر کل امور دانشجویان و کارکنان شاهد و ایثارگر، علی حبیب اللهی مدیر کل تربیت بدنی و مدیران داخلی و کارکنان موزه ها روز سیزدهم خرداد ماه در باغ موزه نگارستان برگزار گردید و از زحمات محسن نقیلو به عنوان مدیر سابق قدردانی و محمدجواد جامه بزرگی به عنوان مدیر جدید معرفی گردید.

مجید سرسنگی معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در این مراسم در ابتدای سخنان خود از زحمات همکاران در باغ موزه نگارستان و خانه موزه مقدم تشکر کرد، اظهار کرد: ضریب تأثیر دانشگاه در جامعه یک بحث جهانی است که دانشگاه تهران نسبت به پیگیری آن اقدام نموده است. موضوع موزه ها و فضاهای فرهنگی یکی از 17 شاخص کلی و 11 شاخصی است که برای دانشگاه ها از طرف یک مؤسسه خارجی اعلام شده است.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه تهران جزء معدود دانشگاه های کشور است که از موزه و فضای فرهنگی برخوردار است، گفت: در واقع باغ موزه نگارستان و خانه مقدم، موزه ملی و بین المللی محسوب می شوند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران تاکید نمود: باغ موزه نگارستان و خانه مقدم میزبان مخاطب عام و طبقات اجتماعی مختلف جامعه هستند؛ یکی از ویژگی های برجسته دانشگاه تهران وجود موزه ها و فضاهای فرهنگی است که این دو موزه از موزه های منحصر به فرد دانشگاه تهران هستند.

سرسنگی بیان نمود: با همکاری شورای عالی موزه ها و طراحی صورت گرفته، امیدواریم در معاونت فرهنگی و اجتماعی نه تنها این دو موزه متمایز دانشگاه را راهبری کنیم بلکه سایه این کار را روی سر سایر موزه های دانشگاه گسترده کنیم.

وی با تأکید بر اینکه دانشگاه تهران یکی از معدود دانشگاه های جهان است که دارای موزه های مختلفی در حوزه های علمی، اجتماعی، فرهنگی و هنری است، اضافه نمود: در حقیقت ما میراث دار گذشتگان هستیم و باید از این ارث گرانبها به خوبی حراست و محافظت کنیم و به آیندگان تحویل دهیم.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران در مورد اهمیت موزه ها و فضاهای فرهنگی در سطح ملی و بین المللی گفت: موزه ها سرمایه کل بشریت هستند و مختص یک جغرافیا نیستند. در واقع موزه ها میراث بشر و نشانگر تمدن بشریت و هویت انسان ها هستند از این رو نباید کوچکترین خدشه و آسیبی به این موزه ها وارد گردد.

سرسنگی با بیان اینکه باغ موزه نگارستان و خانه موزه مقدم فضاهایی هستند که ما را به جامعه بین الملل متصل می نمایند، ادامه داد: یکی از اقدامات مهم احداث موزه منیر است که می توان به قاطعیت گفت مانند آن در جهان وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه تعمیر و بازسازی عمارت پروین، احداث موزه بانک پاسارگاد، افتتاح گالری هنرهای معاصر و موزه فرش و نقره از اقدامات مهم در زمان مسئولیت آقای نقیلو است، اضافه نمود: در این مدت کارهای زیر بنایی بیشتر و خوبی صورت گرفته است که امیدواریم نسبت به ارتقای آن کوشش گردد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران توضیح داد: از نیروی انتظامی برای حراست از باغ موزه نگارستان و خانه موزه مقدم خواسته شد تا در این دو موزه حضور یابد. همچنین بحث بیمه اموال در این دو موزه توسط آقای نقیلو آغاز و آقای جامه بزرگی باید آن را پیگیری نمایند.

سرسنگی اظهار کرد: خوشبختانه بستر خوبی برای انجام فعالیت های فرهنگی بهتر ایجاد شده است. انشاالله زحمات آقای نقیلو و مجموعه همکارانش به عنوان پله پرش استفاده گردد. همه ما بخش های مختلف یک مجموعه هستیم که باید در کنار یکدیگر تمام کوشش خود را نسبت به پیشبرد اهداف و برنامه ها به کار بگیریم.

وی تأکید کرد: دوندگی و برنامه هایش در این دوسال ارزشمند بوده است اما مطمئنم اقدامات و همکاران ایشان در تاریخ دانشگاه تهران به یادگار می ماند. همچنین برای آقای جامه بزرگی به عنوان یک فرد سخت کوش، متعهد د و مؤمن آرزوی موفقیت می کنم. بسیاری از کارهای خوبی که آقای نقیلو آغاز نموده باید توسط آقای جامه بزرگی به ثمر برسند.

در بخشی از این مراسم مهندس محسن نقیلو، رییس پیشین اداره امور موزه ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه تهران، با اشاره به عملکرد باغ موزه نگارستان و خانه موزه مقدم، گزارش کوتاهی از موفقیت ها و برنامه های خود و همکارانش ارائه داد و برای مدیر جدید امور موزه ها و فضاهای فرهنگی و همکارانش آرزوی موفقیت کرد.

همچنین محمدجواد جامه بزرگی به عنوان مدیر جدید امور موزه ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه تهران مواردی را به منظور اهداف و چشم انداز برنامه های خود خاطرنشان کرد و زحمات مدیر سابق و و کسانی که در این سمت کوشش هایی را به ثمر رسانده بودند، تشکر کرد.

لازم به ذکر است؛ در این مراسم از محسن نقیلو نسبت به زحمات و فعالیت هایش در مدت دو سال به عنوان مدیر سابق امور موزه ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه تهران قدردانی شد. او در حال حاضر به عنوان معاون ارتباطات و اطلاع رسانی حوزه ریاست روابط عمومی دانشگاه تهران فعالیت می نماید. همچنین برای محمدجواد جامه بزرگی مدیر جدید امور موزه ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه تهران نسبت به ادامه راه با قدرت و همت بیشتر آرزوی موفقیت شد. وی همزمان مسئولیت معاونت اداره کل فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران را نیز برعهده دارد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "مدیر امور موزه ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه تهران معارفه شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیر امور موزه ها و فضاهای فرهنگی دانشگاه تهران معارفه شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید