شورای انتقالی جنوب یمن شرایط خودگردان گفت

به گزارش وبلاگ پرواز شیراز، به گزارش خبرنگاران، شورای انتقالی جنوب پس از برگزاری یک نشست فوق العاده در شامگاه شنبه با صدور بیانیه ای گفت که از بامداد روز یکشنبه در عدن و دیگر استان های جنوب یمن حالت فوق العاده و شرایط خودگردان برقرار می شود.

شورای انتقالی جنوب یمن شرایط خودگردان گفت

این در حالی است که شهر عدن در جنوب یمن شامگاه شنبه شاهد تظاهرات مردم خشمگین علیه دولت مستعفی و شورای انتقالی جنوب یمن بود.

الجزیره نیز در گزارشی از اعتراضات مردم عدن به قطعی برق در این شهر از پنج روز پیش و تظاهرات علیه دولت مستعفی یمن به ریاست منصور هادی و شورای انتقالی جنوب خبر داد.

گفتنی است نشست فوق العاده هیأت رئیسه شورای انتقالی جنوب یمن که با ریاست سرلشکر احمد سعید بن بریک رئیس مجمع عمومی این شورا و در حضور فرماندهان عالی این شورا برای بررسی تحولات در جنوب یمن برگزار گشت، در بیانیه پایانی خود از افزایش حجم توطئه ها علیه جنوب یمن با هدف تشدید درد و تألم و گرسنگی مردم این منطقه سخن گفت.

در این بیانیه همچنین دولت مستعفی یمن به عدم پرداخت حقوق نیروهای نهادهای نظامی و امنیتی و بازنشستگان و غیرنظامیان از چند ماه پیش تا به امروز، تلاش برای ایجاد ناامنی و تفرقه میان مردم، حمایت از تروریسم و گروه های افراطی و خدمات رسانی بسیار ضعیف به مردم و در رأس آن تأمین آب و برق و جاده سازی و و مقابله با بحران سیل در جنوب یمن متهم شده است.

شورای انتقالی در ادامه این بیانیه گفت: در سایه ادامه سرپیچی دولت منصور هادی از عمل به مسئولیت خود در شرایطی که بر منابع مالی جنوب یمن چیره شده و بیت المال یمن را به حساب مفسدانی در خارج از یمن می ریزد و همچنین به دلیل تعلل در اجرای توافق ریاض و سکوت غیرقابل فهم برادران ائتلاف عربی در قبال این رفتارهای دولت منصور هادی، شورای انتقالی جنوب در عدن و استان های جنوبی حالت فوق العاده و شرایط خودگردانی اعلام می کند.

در این بیانیه از مردم یمن، کشورهای عضو ائتلاف عربی و جامعه بین المللی درخواست شده است از تدابیر خودمدیریتی در جنوب یمن در راستای آنچه امنیت و ثبات ملت یمن و مبارزه با تروریسم خوانده شده، حمایت کنند.

گفتنی است که از زمان تسلط نیروهای عربستان سعودی و امارات بر شهرها و استان های جنوبی یمن، این مناطق بشدت ناامن شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شورای انتقالی جنوب یمن شرایط خودگردان گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای انتقالی جنوب یمن شرایط خودگردان گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید