ایدزی ها هم نمی گیرن؟!

به گزارش وبلاگ پرواز شیراز، عضو کمیته علمی کرونا گفت: بیماران مبتلا به ایدز سه نوع داروی ضد ویروس مصرف می نمایند و تا به امروز هیچ مورد ابتلای این افراد به کرونا گزارش نشده است.

ایدزی ها هم نمی گیرن؟!

به گزارش وبلاگ پرواز شیراز به نقل از وبلاگ پرواز شیراز،مینومحرز متخصص بیماری های عفونی و عضو کمیته علمی کرونا با اشاره به اینکه تا به امروز بیماران مبتلا به ایدز دچار بیماری کرونا نشده اند، اظهارکرد: در حال حاضر بیماران مبتلا به ایدز سه نوع داروی ضدویروس مصرف می نمایند که این داروها برای مبتلایان به کووید 19 نیز تجویز شده و جزو پروتکل های درمانی بیماران کرونایی است.

محرز اعلام کرد: امروزه مطالعه ای بر روی 2 هزار بیمار بستری در بیمارستان امام خمینی(ره) و 20 هزار بیمار سرپایی که مبتلا به ایدز بودند، انجام گرفته است که نشان می دهد هیچ یک از این افراد به کرونا مبتلا نشده اند.

او تاکید نمود: در بیمارستان امام خمینی(ره) کلینیکی مخصوص بیماران مبتلا به ایدز راه اندازی شده است که 700 بیمار در آن به طور مرتب در حال تردد هستند، اما هیچ کدام از این افراد به بیماری کرونا مبتلا نشده اند.

محرز گفت: با وجود اینکه پرسنل بیمارستان و کلینیک واقع در بیمارستان امام خمینی(ره) به بیماری کرونا مبتلا شده اما گزارشی از ابتلای بیماران درگیر ایدز به کووید19 گزارش نشده است.

او با اشاره به راهکارهایی برای پیشگیری از ابتلا به کرونا، اضافه نمود: مردم باید نکات بهداشتی را به طور دقیق رعایت نمایند و از ترددهای غیر ضروری در سطح شهر و مراکز شلوغ بپرهیزند. رعایت این گونه مسائل برای افراد پرخطر و سالمندان از اهمیت بیشتری برخوردار است.

منبع: جام جم آنلاین

به "ایدزی ها هم نمی گیرن؟!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایدزی ها هم نمی گیرن؟!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید