اخطاریه آنی مدیریت بحران خوزستان در مورد تقویت سامانه بارشی

به گزارش وبلاگ پرواز شیراز، خبرنگاران/خوزستان اداره کل مدیریت بحران خوزستان در مورد تقویت سامانه بارشی اخطاریه ای صادر کرد.

اخطاریه آنی مدیریت بحران خوزستان در مورد تقویت سامانه بارشی

در اخطاریه آنی امروز (24 آبان ماه) اداره کل مدیریت بحران خوزستان آمده است: پیرو اطلاعیه 21 آبان ماه این اداره کل و با توجه به هشدار سازمان مدیریت بحران کشور و اخطاریه امروز اداره کل هواشناسی خوزستان در مورد تقویت موج بارشی و تداوم شرایط بارندگی؛ رگبار باران، رعد و برق و تندباد لحظه ای با احتمال تگرگ به ویژه در حوضه های آبریز دز، کارون، مارون و ارتفاعات خوزستان، مناطق شمال شرق، شرق، جنوب شرق، جنوبی، مرکزی، جنوب غربی و شهرهای ساحلی و شمال خلیج فارس به صورت فراگیر و در بقیه نقاط استان خوزستان به صورت نقطه ای طی امروز 24 آبان ماه تا صبح روز سه شنبه 28 آبان ماه پیش بینی می شود.

همچنین طبق پیش بینی ها بیشترین حجم بارش ها از اواخر روز شنبه (25 آبان ماه) تا صبح دوشنبه (27 آبان ماه) است.

در این راستا دستگاه های اجرایی علاوه بر تشکیل جلسه نسبت به صدور هشدار، اتخاذ کلیه تمهیدات لازم و ابلاغ جهت انجام اقدامات پیشگیرانه و مورد احتیاج با توجه به این اخطاریه و همچنین آماده باش واحدهای تابعه سطح خوزستان و شهرستان و برقراری کشیک شبانه روزی اقدام نمایند. همچنین جهت احتیاط رانندگان هنگام تردد در جاده های کوهستانی و پرخطر اطلاع رسانی شود.

به گزارش وبلاگ پرواز شیراز، در ادامه این اطلاعیه آمده است: لازم است بازدید مستمر مناطق در معرض خطر سیل، صاعقه و تندباد انجام شود و دستور انجام اقدامات لازم مانند مسدود کردن جاده های حادثه خیز در صورت ضرورت با هماهنگی دستگاه های مرتبط و نیروهای نظامی و انتظامی طبق ضوابط، اطلاع رسانی به شهروندان به ویژه بیماران، مسافرین، روستاییان، کشاورزان، عشایر، صیادان، دامداران و افراد ساکن در مناطق در معرض خطر وقوع سیلاب، صاعقه، تگرگ، آبگرفتگی، تندباد و سقوط اجسام جهت رعایت توصیه های ایمنی صادر شود. همچنین در مورد اتخاذ سایر تدابیر مورد احتیاج جهت پیشگیری یا کاهش آثار حوادث احتمالی اقدام لازم را انجام داده و گزارش اقدامات به عمل آمده را به این اداره کل ارسال نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اخطاریه آنی مدیریت بحران خوزستان در مورد تقویت سامانه بارشی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخطاریه آنی مدیریت بحران خوزستان در مورد تقویت سامانه بارشی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید